Ocieplanie budynków jest opłacalne?

Jadąc w dzisiejszych czasach poprzez blokowiska różnorodne możemy zauważyć, że nagle okazuje się, że nasze blokowiska są coraz bardziej kolorowe. Nie jest to zaś to co myślimy najczęściej. Są to najczęściej ocieplone bloki. Tak właśnie się dzieje w Polsce, że stare budynki ulegają ocieplaniu, a przy okazji dodają, a może inaczej my dodajemy sobie nowe szaty graficzne. No dobra, ale załóżmy, że już takowe ocieplenie się wykona. Kiedy jest to opłacalne?
Bloki, a domy jednorodzinne
Czasami dochodzimy do wniosku, że ocieplanie stosunkowo młodego budynku nie jest tak bardzo potrzebne. Okazuje się, że i tak mamy go dość dobrze ogrzanego. Rzecz jasna zawsze można to zmienić na jeszcze lepiej, ale wiemy, że to wszystko kosztuje. No dobra, to załóżmy, że chcemy, jesteśmy przekonani do ocieplania naszego budynku, kiedy nam się ta inwestycja zwróci?

Malowanie dachu

malowanie dachów

Jeśli mieszkamy w budynku, jakim jest potencjalnie nazywany blok, to najprawdopodobniej cennik ocieplania będzie o dużo mniejszy. Jeśli jeszcze mieszkamy na parterze, okaże się, że takowe ocieplenie da nam niesamowicie dobre efekty. Stanie się tak, że na przykład temperatura średnia w domu przekroczy poziom dodatkowych dwóch stopni. Jednak jeśli jest to dom jednorodzinny, który wcześniej już był budowany z minimalizmem ocieplenia może się okazać, że ta inwestycja nie zwróci się nawet za parę lat. Tak więc jest to jak najbardziej dobra inwestycja, ale ja ograniczałbym się do mniejszych zachwytów. Jeśli jednak chcesz porządnie ocieplić swój dom to dzwoń do firmy
http://www.malowanie-dachow.pl
. Malowanie dachów to nie jedyna ich specjalizacja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii czyszczenie, dachy, malowanie, malowanie dachów, ocieplenie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>