Montaż paneli, ale jakich?

No właśnie, doszliśmy do sytuacji, gdzie to w naszej dekadzie chcąc cokolwiek położyć jako posadzka, bądź też inna część naszego domowego wystroju to musimy po prostu zacząć dużo zarabiać. Okaże się, że nagle nasze pieniądze mimo uprzednich zapewnień nie wystarczą. Otóż dobre panele kosztują, ale o tym już potem. Pomyślmy w tym wpisie, czy warto montować w XXI wieku panele, które są przecież imitacją i to jak najbardziej udaną (?) deski. Czas się zatem wziąć do roboty!

Cena paneli, a desek

Zacznijmy od tego czym są panele? Panele to po prostu zmielone trociny, które zostały sprasowane w formę, którą potrzebujemy. Deski zaś są w stu procentach z jednego drzewa. Jeśli chcemy, aby nasz pokój, czy pomieszczenie było długowieczne to warto wziąć sobie deski, ponieważ wystarczy je, gdy się porysują wypastować, zaś jeśli chodzi o panele. Farba schodzi wraz warstwami. Nie mamy innych możliwości niestety. Tak więc, jeśli myślimy o swoim mieszkaniu jako elegancką ozdobę, która ma być długowieczna, to najlepiej, żebyśmy wybrali sobie drogie deski.

Panele nie zawsze są gorsze.

Wyobraźmy sobie, że nagle jakaś Pani wejdzie na nasze panele w szpilkach i to jeszcze uwieńczone metalowa nakładką. Co się wtedy natychmiastowo wytworzy na naszych deskach? Tak, tak dokładnie, będą to głębokie dziury, których będziemy się pozbywać przez lata. Co jeśli zaś taka Pani przejdzie się po panelach? Nagle okazuje się, że w najgorszym przypadku panele się nam zarysują. Dlaczegoż tak się dzieje? Otóż w XXI wieku deski są miększe od paneli, które przecież są sprasowanymi trocinami, które są bardzo dobrze ubite.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>