Malowanie kościołów

Początki wieków naszej ery owocowały świetnymi kościołami, wnętrzami zdobionymi przez wielkich artystów. Potem przyszedł wielki upadek Rzymu. Okazało się, że nasze kościoły były łupione wyniszczane. Tak naprawdę zostało ich niewiele, które chociaż w dziesięciu procentach zostały. Załóżmy zatem, że już wiemy wszystko chociaż tego nie wiemy i spróbujemy się dowiedzieć jeszcze więcej.
Malowanie wnętrza kościoła

malowanie kościoła

Malowanie wnętrza kościola

Malarstwo w kościele popularnie rozpowszechniło się w erach baroku, czy też młodej polski. Wtedy to Polscy artyści potrafi obmalować nie jeden kościół w piękne freski. Tak się właśnie stało, że szczególnie z tego drugiego okresu zostało nam jeszcze wiele kościołów. Wtedy zaś szanowała zawsze szanowanie wobec kościołów bez względu na wojny. Tak to właśnie jest, że nikt tak naprawdę od czternastego wieku nie ważył się zburzyć żadnego kościoła, no chyba, że reformatorzy i innowiercy, ale tych było mało. Dopiero teraz w XXI wieku dopuszczamy się istnych zaniedbań z które powinno nam się ucinać ręce i inne części ciała, które jeszcze kiedyś powinnym nam się przydać. No dobra, ale założmy, że ta sztuka dalej przetrwała i jest z nami obecna to ile firm potrafi coś takiego? No zauważmy ile?
Tak naprawdę bardzo mało. Firmy najczęściej nie zajmują się już malarstwem naściennym Nikt się tym tak naprawdę już nie interesuje. Załóżmy jednak, że nasze freski są na tyle ważne do zrobienia, że zapłacimy każdą cenę. Wtedy znajdzie się jakiś malarz? Nawet setki ! Oprócz malarzy artystów którzy podejmą się malowania artystycznego wnętrza kościoła kolejną grupą fachowców są ludzie którzy wykonują malowanie kościołów w innym wymiarze. Wykonają malowanie wnętrza kościoła, malowanie dachu kościoła oraz wiele innych. Warto na takie firmy zwrócić uwagę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii malowanie, malowanie dachów, murowanie, ocieplenie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>